Guatemala'nın Gizemli Hazinesi: Kahve

  Guatemala’nın Gizemli Hazinesi: Kahve

Etrafı volkanik dağlarla çevrili bir göl hayal edin… Gün ışıkları ile buluştuğu her anda farklı bir renge; kâh zümrüt yeşiline, kâh gök mavisine, kâh turkuaza bürünen dalgalı bir göl… Öyle bir göl ki, bulunduğu ülkenin halkı tarafından Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olarak kabul edilen ve kıyısında halen Antik Maya Uygarlığı’nın Kültüründen izler taşıyan, med cezirlerle dolu bir doğa şaheseri… Bu hangi göl mü? Tabii ki Guatemala’nın masmavi atan kalbi Atitân Gölü…

     Devasa Maya Askerleri’nin silüetleri gibi gölün etrafını saran dağların yamaçlarında ise doğanın bambaşka bir mucizesi gizli. Yüksek organik bileşenli volkanik toprakları, bu yamaçlara muazzam bir zenginlik katıyor ve insanoğluna sunulmayı bekleyen eşsiz bİr hazineye ev sahipliği yapıyor. Bu eşsiz hazine, son derece kompleks ve zengin tatlarla bezeli egzotik Guatemala kahvesinden başka bir şey değil. İhtiyaç duyduğu gölgeyi sağlayan yüksek ağaçların kanatları altında, son derece elverişli koşullarda yetişen kahve çekirdekleri, her hasatta yetiştiği toprakların kendine özgü baharatlı ve tütsü aromalı tadını ve enfes kokusunu alıyor miras olarak. Belirgin asiditesi, dengeli gövdesi ve ağızda kalıcı tat bırakan zengin aromasıyla bilhassa da farklı ve gerçek bir kahve lezzetini arayan kahve severleri tatmin edecek tüm özellikleri bünyesinde barındıran Guatemala Kahve çekirdekleri, hasat zamanında kahve çiftçileri tarafından en doğru yöntemlerle toplanıp işleniyor ve Guatemala’nın volkanik topraklarının eşi benzeri bulunmayan lezzetini Dünya’nın dört bir yanına ulaştırıyor.

     Oze Kahve olarak biz, Guatemala’nın en kaliteli Arabica kahve çekirdeklerini henüz taptaze iken tedarik ediyor ve kahve kavurma ustalarımızın ellerinde bu çiğ kahve kirazlarına adeta ruhumuzu ve tutkumuzu katıyoruz. Kahveyi en doğru yöntemlerle ve kendimize özel fomülümüzle kavurup dinlendiriyor, en doğru zamanda paketleyerek en hızlı şekilde ve en uygun fiyatlarla kahve tutkunlarının fincanlarına taşıyoruz.

     Belki de Latin Amerika’nın en kaliteli, en zengin aromaya sahip kahve çekirdeklerinin ev sahibi olan Guatemala’nın bu gizemli lezzetini bizim yorumumuzla denemenizi bütün içtenliğimizle tavsiye ediyoruz. Ve Oze Kahve olarak, kaliteli olarak, kaliteli kahvenin uygun fiyatla da satılabileceği gerçeğini savunuyor, üstelik sadece kahve satmak yerine dünyanın en ucuz lükslerinden biri olarak kabul edilen kahvenin kültürünü ve tutkusunu da toplum geneline yaymaya çalışıyoruz.

Guatemala’nın Gizemli Hazinesi: Kahve yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

Facebook | Instagram

Yazan: Arda İnal

Instagram

12Şubat
2020