ETHİOPİA SİDAMO 500 gr

Kahve’nin anavatanı olan Etiyopya Sidamo’dan; hafif gövdesi, çiçeksi ve narenciye (limon) aroması ve enfes kokusuyla tadı damağınızda kalacak bir filtre kahve ürettik. Yıkama metoduyla işlenen yüksek rakımlı Sidamo Arabica çekirdeklerinin vahşi doğadan izler taşıyan bu sıradışı lezzetini, Oze Kahve’nin mahir ustalarının özenle kavurmasının ardından taptaze bir şekilde siz kahveseverlere sunuyoruz. Olağanın dışında bir kahve tüketmek istediğiniz her ân, Etiyopya Sidamo’nun sürprizlerle dolu lezzetiyle özelleşecek. Arabica kahve çekirdeklerini, bir de doğduğu ve tesadüf eseri keşfedildiği bu egzotik topraklardan denemelisiniz.

HEMEN AL

French Presste Hazırlanışı

1 yemek kaşığı (7 gr.) çekilmiş filtre kahveyi french press’e koyun. İstenilen sıcaklıktaki 125 ml. sıcak suyu yavaşça kahvenin üstüne dökün. Kahve ve suyun tamamen birbirine karışmasını sağlayın. Frehch press’in kapağını suyun üstünde kalacak şekilde yerleştirin. Kahve 4 dakika demlendikten sonra kapağı yavaşça aşağı doğru itin. Kapak en alta indiğinde Etiyopya Sidamo filtre kahveniz servise hazırdır.

Filtre Kahve Makinesinde Hazırlanışı

1 fincan için 1 yemek kaşığı (7 gr.) filtre kahveyi makinedeki kahve haznesine koyup su haznesine sıcak su ekleyin. Kaynayan su iltre kâğıdından tamamen süzüldükten sonra servis yapın.